Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

maj 2024

TATA TEŻ CZYTA – NIE TYLKO SOBIE!

25.09.2023

Nasza biblioteka włączyła się do wspaniałej akcji Fundacji Powszechnego Czytania pt. #TataTeżCzyta, której celem jest zachęcenie mężczyzn – ojców, wujków, dziadków, starszych braci czy opiekunów – do czytania. Pokazanie im, że czytanie może być fajne, jest doskonałą formą spędzania czasu z dzieckiem, ma wpływ na jego rozwój i późniejsze kompetencje społeczne, a także budowanie relacji. Z badań wynika, że płeć męska rzadziej sięga po książki. Najwyższy czas to zmienić, a jak wiadomo, jedną z najlepszych metod wychowawczych jest dawanie dobrego przykładu. Mężczyzna, który jest dla dziecka wzorem, ma supermoc! Jest źródłem postaw, zachowań i nawyków.

Kiedy zacząć czytać dziecku

Można zacząć czytać już w momencie, kiedy dziecko jest w brzuchu matki. Dzieci, którym rodzice regularnie czytają, już w wieku 3 lat rozumieją dwa razy więcej słów niż ich rówieśnicy! Czytanie wpływa na rozwój, stymuluje życiowe sukcesy. Pozwala zrozumieć siebie i innych; zdystansować się wobec trudów dorastania. Książka jest świetnym pretekstem do kontaktu, co jest ważne, bo mózg rozwija się najlepiej w kontakcie z drugim człowiekiem. Pełną informację o tym, co i dlaczego warto czytać, znajdziecie w broszurze. Jest ona do pobrania na stronie Fundacji Powszechnego Czytania pobierz.

Tata bohaterem książki

Specjalnie dla Was drodzy Ponownie przygotowaliśmy książki, w których bohaterami są mężczyźni. Ponadto czekają na Was również zakładki oraz broszury dotyczące SUPERMOCY KSIĄŻEK! Zapraszamy do biblioteki ze swoimi pociechami!

Na stoliku leży około 15 książek, w których głównymi bohaterami są mężczyźni. Między książkami zakładki oraz broszury z napisami: Supermoc książek. Tata też czyta.