maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Współpracujemy międzysektorowo na rzecz natury

9.12.2022

Sprawy środowiska są dla nas ważne. Współpracując z trzecim sektorem i biznesem, udało nam się pozyskać fundusze na realizację projektu „Zielono mi” w ramach Funduszu Inicjowania Rozwoju. W przyszłym roku będziemy działać ekologicznie z Fundacją KIWI oraz Pasmanterią Jolą. Niebawem powiemy o tym więcej.

Współpraca międzysektorowa

Nasza współpraca międzysektorowa przy tworzeniu projektu „Zielono mi” została doceniona jako przykład dobrej praktyki. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w debacie na temat roli współpracy międzysektorowej na rzecz zielonych zmian w gminie Pruszcz Gdański podczas Lokalnego Forum Międzysektorowego, które odbyło się 7 grudnia. Udział w wydarzeniu był niezwykle inspirującym doświadczeniem. Serdecznie dziękujemy za tę możliwość.

Lokalne Forum Międzysektorowe

Forum stanowiło okazję do spotkania przedstawicieli trzech sektorów – samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych. Podczas wydarzenia odbyła się debata o roli współpracy międzysektorowej na rzecz zielonych zmian w gminie, doszło do wymiany dobrych praktyk w tej dziedzinie. Forum stanowiło Finał projektu Zielone Innowacje realizowanego przez Fundację Inicjowania Rozwoju Up Foundation. Zaprezentowane zostały wypracowane przez zespół roboczy projekty Zielonych Innowacji: Ogród Społeczny dostępny dla wszystkich oraz Gminna Fabryka Zielonych Innowacji. Lokalne Forum Międzysektorowe odbyło się we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Gminą Pruszcz Gdański. Gośćmi wydarzenia byli m.in. senator Ryszard Świlski, Marian Cichon – Starosta Powiatu Gdańskiego, ambasador projektu Zielone Innowacje, Marzena Biernacka, Wicestarosta Powiatu Gdańskiego, Magdalena Kołodziejczak – Wójt Gminy Pruszcza Gdańskiego. Więcej informacji o Forum i Zielonych Innowacjach na stronie: www.forumrozwoju.org.pl/zielone-innowacje oraz na Facebooku: www.facebook.com/ZieloneInnowacje.

Skip to content