Kristen Bradley ,,To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci”

Wiosna, jak to w kwietniu bywa, płata nam figla. Jednakże, jakby nie było, przyroda budzi się do życia i cieszy nas swoimi soczystymi kolorami. Dlatego dzisiaj polecamy ,,wiosenną książkę” autorstwa Kristen Bradley pt. ,,To pestka! czyli ogrodnictwo dla dzieci”.

O książce

Książka ,,To pestka! czyli ogrodnictwo dla dzieci” kierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 8 lat. Jednakże my śmiemy powiedzieć, że jest to wspaniała pozycja nawet i dla trochę starszych dzieci, a nawet rodziców. Pozycja ta zawiera bowiem całą masę podpowiedzi o tym, jak zostać ogrodnikiem, jak jeść zdrowo oraz wykorzystać materiały z recyklingu. Autorka podaje również sposób zrobić domowy ogródek i później jak go pielęgnować. Można zrobić to wszystko samemu, z materiałów które każdy znajdzie w domu, np. doniczki z gazet, z plastikowej butelki wirnik wiatrowy i wiele innych.

Polecamy!

Laureaci minikonkursu pt. ,,Pokaż mi swoją ulubioną książkę”

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nasza biblioteka ogłosiła minikonkurs pt. ,,Pokaż mi swoją ulubioną książkę”. Zasady zabawy były bardzo proste. Po pierwsze zastanowić się jaka książka jest naszą ulubioną. Po drugie wysłać swoje zdjęcie.

Zestawy gadżetów promocyjnych biblioteki otrzymują:

? Pan Szymon P. z książką ,,Wachmistrz” Krzysztofa Bochusa.

Panie natomiast polecają:

? Dorota D. ,,Kosiarza” Terry’ego Pratchetta.

?Agnieszka K-S i ,,Projekt szczęście” Gretchen Craft Rubin

?Beata K. ,,Poniedziałkowe dzieci” Patti Smith.