Co jest dla mnie najważniejsze

Przedszkolaki z  grupy „Tygryski” z Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka oraz uczniowie klasy drugiej  ze Szkoły Podstawowej nr 2 doskonale wiedzą, co jest dla nich najważniejsze. Przyczynkiem do rozmowy była baśń

Rodzina jest naszym największym skarbem

Początkowo dzieci wymieniały: pieniądze, złoto, wodę… Po rozmowach z Panią Asią doszły do wniosku, że największym skarbem jednak jest dla nich rodzina, która daje im miłość i poczucie bezpieczeństwa. Wstęp ten był nawiązaniem do baśni H. Ch Andersena pt. „Słowik”. Dzieci w pełnym skupieniu słuchały opowieści i śpiewająco zdały test z wiedzy. Posłuchały też śpiewu słowika i poznały różne gatunki tych pięknych ptaków. Na koniec z ochotą zabrały się do kolorowania obrazków.

Dyskusyjny Klub Książki dla klas 2-4

Zapraszamy dzieci na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla klas 2-4.

Co robimy podczas spotkań klubu?

Podczas spotkań klubu nie tylko czytamy wybraną książkę, ale także rozmawiamy o niej z kolegami, rysujemy ilustracje, ale przede wszystkim świetnie się bawimy.

Czas, miejsce i moderator spotkania

Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się w poniedziałek 6 marca 2023 r. o godz. 16:00 w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, w siedzibie Biblioteki, przy ul. Wojska Polskiego 34. Informacji udziela: Joanna Łabasiewicz, tel. 58 682 34 79, e-mail: joanna.labasiewicz@biblioteka-pruszcz.pl