Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania

Po wakacyjnej przerwie ponownie zaczął działać w bibliotece Klub książki dla przedszkolaka. Odwiedzili nas stali już bywalcy, ale nie tylko. Pojawiły się bowiem nowe osoby, co nas bardzo cieszy, albowiem świadczy o tym, że lubicie przychodzić do nas na zajęcia.

Co to jest biblioteka oraz o magii czytania

Dzieci rozmawiały z bibliotekarką Asią o tym, czym jest biblioteka oraz co to znaczy wypożyczyć książki. Następnie wysłuchały historii pt. Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania, której autorką jest Iwona Pietrzak-Płachta. To piękna opowieść o magii książek, które dają nam skrzydła do odległych krain, przygód, świata. To także opowieść o bibliotekarzach i bibliotekarkach, o ich pracy. Pracownicy bibliotek nie tylko układają książki na półkach i prowadzą ewidencję zwrotów i wypożyczeń, ale także “dają nam skrzydła” zarażając nas miłością do czytania. Mówiąc o Wypożyczalni skrzydeł, nie sposób nie wspomnieć o ilustracjach Matyldy Koneckiej, które sprawiają, iż dopełnia się czar magii czytania.