Misja Superbohaterów – Zagadkowe portale

Dyrekcja oraz pracownicy biblioteki zapraszają na Mobilną Grę Miejską pt. Misja Superbohaterów – Zagadkowe portale. Przyjdź i zostań superbohaterem. Zamknij portale i uratuj świat!

Kiedy, o której godzinie:

Startujemy w sobotę 16 września 2023 r. o godz. 11:00 przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Pruszczu Gdańskim ul. Wojska Polskiego 34.

Zakończenie i wyniki

Zakończenie gry o godz. 13:00 na Faktorii w Pruszczu Gdańskim. Pół godziny później (godz. 13:30) drużyny poznają wyniki. W międzyczasie zapraszamy na ognisko i kiełbaski.

Regulamin oraz zgoda na publikację wizerunku

Koniecznie przed przystąpieniem do gry zapoznaj się z Regulaminem oraz podpisz zgodę na publikację wizerunku.

Regulamin znajdziesz tu: Regulamin Gry Miejskiej pt. Misja Superbohaterów — Zagadkowe portale.

Koniecznie podpisz zgodę na publikację wizerunku, tu załączoną.

Komunikat wypożyczalni dla dzieci

W dniu dzisiejszym tj. 15 września 2023 r. (piątek) wypożyczalnia dla wypożyczalnia dla dzieci będzie nieczynna od godz. 9:00 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

Nie bez przyczyny cytujemy dzisiaj słowa Janusza Korczaka Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Wczorajszy poranek przywitał nas rzęsistym deszczem, ale na szczęście nie było to przeszkodą Delfinków z Publicznego Przedszkola Muszelka w Pruszczu Gdańskim. Dzieci nie bały się brzydkiej pogody i dzielnie przybyły na zajęcia. A gdy tylko weszły do biblioteki, z uśmiechniętymi buźkami, świat stał się piękniejszy. Nawet deszcz przestał padać.

Jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz pokonać Bazyliszka

Dzieci podczas zajęć z panią Asią dowiedziały się, co to znaczy wypożyczać książki, jak należy je traktować oraz jak zapisać się do biblioteki. Przedszkolaki miały okazję poznać teatrzyk kamishibai. Pani bibliotekarka przeczytała im Legendę o Bazyliszku. Następnie dzieci narysowały Bazyliszka. Było to niełatwe zadanie, ponieważ przecież nikt nie wie, jak on wygląda. Ale nasze maluchy wykazały się wyobraźnią i powstały przepiękne podobizny tego stwora. Na zakończenie dzieci oglądały i czytały książeczki. Dziękujemy za odwiedziny.