Biblioteka poszukuje pracownika

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim poszukuje pracownika na zastępstwo na stanowisko młodszy bibliotekarz od dnia 1 lutego 2024 r.

Wymagania niezbędne

• absolwenci oraz studenci uczelni zaocznych/hybrydowych o profilu humanistycznym
  • ogólna wiedza z zakresu literatury
  • biegła znajomość obsługi pakietu MS Office
  • umiejętność tworzenia komunikatów i materiałów informacyjnych
  • zdolności komunikacyjne
  • kreatywność
  • wysoka kultura osobista
  • umiejętność pracy zespołowej
  • zaświadczenie z uczelni o kontynuacji nauki na studiach wyższych

• zatrudnienie od 1 lutego 2024 r. na podstawie umowy o pracę na zastępstwo
  • pełny wymiar czasu pracy
  • możliwość nabycia doświadczenia zawodowego
  • przyjazną i koleżeńską atmosferę w zespole

Termin i sposób składania dokumentów:

CV oraz list motywacyjny należy składać do dnia 18 stycznia 2024 roku osobiście lub przesłać na adres: kontakt@biblioteka-pruszcz.pl lub Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, 83-000 Pruszcz Gdański z dopiskiem: OFERTA PRACY. Wymagane dokumenty aplikacyjne: życiorys, list motywacyjny powinny być własnoręcznie podpisane. Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się telefonicznie.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, CV, powinny być opatrzone klauzulą:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. O ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. Nr 223, poz. 1458 z późn. zm.).

Inne informacje:

• oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu),
  • dokumenty osób, które nie zostały wybrane na dane stanowisko w procesie rekrutacji, a które nie zostały odebrane osobiście przez zainteresowanych w terminie do 14 dni od daty zakończenia naboru, zostaną komisyjnie zniszczone.
Król z dalekiej krainy

W nowym roku również nie próżnujemy i oprócz wypożyczania książek organizujemy wiele wydarzeń kierowanych do rożnych grup wiekowych. Należą do nich również lekcje biblioteczne. W jednej z nich udział wzięli uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim.

Opowieść o królu z dalekiej krainy

Bibliotekarka zaprezentowała uczniom teatrzyk kamishibai pt. Król z dalekiej krainy. Historia opowiadała o Maurycym Beniowskim, człowieku o niezwykłej fantazji i odwadze. Określano go mianem obieżyświata, pirata a nawet awanturnika. Dzieci odbyły wirtualną podróż śladami Beniowskiego. Dowiedziały się między innymi: gdzie leży Madagaskar, jakie miasto jest jego stolicą oraz skąd pochodzi i jak rośnie uwielbiana przez nas  wszystkich wanilia. Jak się pewnie domyślacie największe uprawy wanilii znajdują się na Madagaskarze oraz w Indochinach. Nie zabrakło również czasu na zabawę oraz oglądanie książeczek.