Biesiada Literacka z Radomirem Witem

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Dyrektor Biblioteki Joanna Przybyś serdecznie zapraszają na Biesiadę Literacką z dziennikarzem telewizyjnym i radiowym Radomirem Witem. Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki.

Kiedy, o której godzinie, gdzie:

Spotkanie odbędzie się 16 marca 2024 r., sobota, o godz. 16:00 w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34.

Radomir Wit

Dziennikarz telewizyjny i radiowy, reporter polityczny i korespondent sejmowy, autor niedawno wydanej książki pt. Sejm Wita. Czyli czego nie mówią wam politycy. W swojej książce Radomir Wit odsłania kulisy walki o niezależność mediów, konflikty wewnętrzne wśród polityków oraz odpowiada na pytania o prawdziwe oblicze polskiego parlamentu.

Wieczór wspomnień o Józefie Krośnickiej

Dyrektor Biblioteki Joanna Przybyś zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w siedzibie biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 34 w czwartek, 21 marca 2024 r., o godz. 17:00.

Józefa Krośnicka

Nauczycielka, autorka książek o historii Pruszcza i powiatu gdańskiego. W uznaniu zasług otrzymała tytuły Ambasadora Pruszcza Gdańskiego i Honorowego Obywatela gminy Trąbki Wielkie. Prezydent RP Bronisław Komorowski awansował ją do stopnia porucznika Wojska Polskiego. Odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Krzyżem 100-lecia powstania Związku Inwalidów Wojennych.

Serdecznie zapraszamy przyjaciół i znajomych Pani Józefy oraz wszystkich zainteresowanych.

Wstęp wolny.