Spotkania z teatrzykiem kamishibai

Spotkania z teatrzykiem kamishibai

Pierwszoklasiści z Katolickiej Szkoły Niepublicznej w Pruszczu Gdańskim biorą udział w projekcie pt. „Spotkania z teatrzykiem kamishibai”. Realizowany jest on we współpracy nauczycielki, pani Kasi, oraz bibliotekarki, pani Asi. Zadaniem dzieci będzie stworzenie i przedstawienie własnego teatrzyku kamishibai na podstawie losów dziewiątej skarpetki z książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Na pierwszym spotkaniu pierwszoklasiści poznali japońską sztukę opowiadania historii. Dowiedzieli się o pochodzeniu teatrzyku kamishibai, na czym polega opowiadanie, oraz w jaki sposób przygotowywane powinny być karty. Po wysłuchaniu odpowiedniego rozdziału „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” stworzyli piękne ilustracje odpowiadające wybranym fragmentom tekstu.

Spotkania z teatrzykiem kamishibai

Spotkania z teatrzykiem kamishibai

Po raz kolejny gościliśmy w bibliotece uczniów klasy II z Katolickiej Szkoły Podstawowej. Uczniowie razem z panią nauczycielką i panią bibliotekarką tworzą projekt „Spotkania z teatrzykiem kamishibai”. Dzieci będą spotykać się cyklicznie w naszej bibliotece, aby wykonać swój własny teatrzyk.

Tworzymy własny teatrzyk

Na początku pani Asia przypomniała dzieciom, czym jest japoński teatr ilustracji. Jako przykład przedstawiła uczniom Bajkę o soli. Gdy dzieci przypomniały sobie formę teatrzyku, pani bibliotekarka przeczytała baśń braci Grimm: Żabi Król. To właśnie ten tekst dzieci będą miały za zadanie zilustrować i przedstawić w formie teatrzyku. Podczas dzisiejszego spotkania powstały pierwsze szkice i projekty ilustracji. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Czekamy na kolejne spotkanie w ramach projektu.

Kolejne spotkanie z teatrzykiem kamishibai

Kolejne spotkanie z teatrzykiem kamishibai

Pierwszoklasiści z Katolickiej Szkoły Niepublicznej w Pruszczu Gdańskim spotkali się w bibliotece po raz drugi w ramach projektu pt. „Spotkania z teatrzykiem kamishibai”. Kończyli swoje karty do teatrzyku, opierając się na fragmencie książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Powstały piękne prace. Już nie możemy się doczekać, aż dzieci przedstawią nam gotową opowieść.

„Kotka Psotka” – spotkanie z teatrzykiem kamishibai

„Kotka Psotka” – spotkanie z teatrzykiem kamishibai

Po raz kolejny odwiedziły nas dzieci z Lawendowego Króla w Pruszczu Gdańskim.

Bohaterami kolejnego spotkania w bibliotece były… koty. Dzieci poznały opowieść Beaty Gabrat o Kotce Psotce zaprezentowana w postaci teatrzyku kamishibai oraz wierszyk „Kotki dwa”. Następnie wzięły udział w zabawie ruchowo- naśladowczej „ rób to co kotek” mającej na celu prawidłowe nazwanie części ciała kotów. Kolejną zabawą było „Kotek siada” , zadaniem tej gry było utrwalenie pojęć związanych z położeniem przedmiotów w przestrzeni: przed, pod, nad, obok.