Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Moje miasto bez elektrośmieci

25.05.2023

„Moje miasto bez elektrośmieci” to program stworzony przez ElektroEko – największą polską organizację odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego działającą na zasadach non profit. Łączy w sobie trzy zadania: edukuje mieszkańców w zakresie prawidłowego postępowania z ZSEE (ZSEE – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) i pozwala im pozbyć się elektrośmieci w komfortowy sposób.

Cele programu Moje miasto bez elektrośmieci

Celem programu jest podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Program ma na celu zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru.

Akcja edukacja

Nasza biblioteka również przystąpiła do programu. Jako, iż akcja ma na celu edukację, to i u nas rozpoczęliśmy od lekcji bibliotecznej. W zajęciach udział wzięły dzieci z Oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim. Przedszkolaki rozmawiały z Panią bibliotekarką o skutkach zaśmiecania środowiska oraz jak ważne jest prawidłowe segregowanie śmieci. Przyczynkiem do dyskusji był wierszyk pt. Elektrośmieci autorstwa A. Stankiewicz i M. Zielińskiej-Miętkiewicz. Bibliotekarka pokazywała dzieciom róże obrazki z rzeczami codziennego użytku. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z ich klasyfikacją i segregacją. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne, których tematem była segregacja małych elektrośmieci. Wszyscy poradzili sobie doskonale. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Skip to content