Tadeusz Dołęga-Mostowicz (1898-1939) – prozaik, dziennikarz, scenarzysta, jeden z najpopularniejszych autorów książek w dwudziestoleciu międzywojennym. Napisał m.in. „Karierę Nikodema Dyzmy”, „Znachora”, „Trzy serca” i „Pamiętniki pani Hanki”. Był prawdziwą gwiazdą przedwojennej kultury masowej w Polsce. Znaczna część jego powieści została zekranizowana jeszcze w latach 30. XX wieku.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Tadeusz Dołęga-Mostowicz nie jest w naszym kraju postacią zapomnianą. Praktycznie każdy z nas oglądał Karierę Nikodema Dyzmy, serial z brawurową rolą Romana Wilhelmiego, czy też Karierę Nikosia Dyzmy, w którym główną rolę odegrał Cezary Pazura. Wiele osób śledziło też na ekranach telewizorów losy profesora Rafała Wilczura. Ale przecież te dwie książki to jedynie niewielka część twórczości najpopularniejszego pisarza II Rzeczpospolitej. Dołęga-Mostowicz jest bowiem autorem kilkudziesięciu książek, z których możemy po dziś dzień wyczytać realia II Rzeczpospolitej. Z jego książek dowiemy się, co jedzono, o czym mówiono i jakie były obyczaje.
Zapraszamy do biblioteki, gdzie czekają na Państwa ,,Dzieła wybrane” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza w nowej odsłonie, z przyjaznym dla oka, wyraźnym drukiem i piękną grafiką.