Świętujemy Tydzień Bibliotek

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od wielu już lat dzień ten rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, którego głównym celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Nasza biblioteka, jak co roku, również włączyła się w tę akcję. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci z pruszczańskich szkół i przedszkoli. Jedną z nich był występ iluzjonisty, który występował w jednym ze znanych programów telewizyjnych.

Uwierz w magię Tomasza Juszy

Iluzjonista doskonale wie, jak zmienić spotkanie z dziećmi w wyjątkowe przeżycie. Dzięki wspaniałej interakcji z widzami wszyscy zostali wciągnięci do wspólnej zabawy. Były sztuczki z kartami, sznurek magicznie zmieniający długość, kostka Rubika ułożona w trzy sekundy czy latający stolik. To zrobiło wrażenie na zaproszonych dzieciach z ze Szkoły Podstawowej nr 1, z klas 1,2 i 3, oraz Szkoły Podstawowej nr 2, z klas 3 i 2. Po występach dzieci ustawiły się w długiej kolejce po pamiątkowe zdjęcia i autografy, otrzymały także magnesy z okazji Tygodnia Bibliotek.

Komunikat wypożyczalni dla dzieci

W dniu 09 maja 2024 r. (czwartek) wypożyczalnia dla dzieci będzie nieczynna od godz. 09:00 do13:00. Książki z wypożyczalni dziecięcej oddać można w dziale dla dorosłych. Za utrudnienia przepraszamy

Komunikat wypożyczalni dla dzieci

W dniu 08 maja 2024 r. (środa) wypożyczalnia dla dzieci będzie nieczynna od godz 10:00 do13:30. Książki z wypożyczalni dziecięcej oddać można w dziale dla dorosłych. Za utrudnienia przepraszamy