Tydzień Bibliotek

Za nami drugi dzień obchodów Tygodnia Bibliotek. Tym razem gościliśmy Marcina Kozioła, autora łączącego pasje tworzenia z pasją podróżowania. Pisarz przedstawił prawdziwą bohaterkę spotkania – Malinkę Wombat, główną postać książek „Malinka Wombat i Klops” i „Malinka Wombat i Kangurek”. Malinka marzy, żeby zostać najsłodszą reporterką.  Dzieci uczestniczące w spotkaniu autorskim zostały zaproszone do wspólnego tworzenia wizerunku przesympatycznego zwierzaka – wombata, na temat którego wiele dowiedziały się od Marcina Kozioła. Chętnie też zadawały pytania i były bardzo zainteresowane procesem tworzenia książki. Do pisarza utworzyła się długa kolejka po autografy. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 4 z ul. Kochanowskiego i Klasy I, II i III ze Szkoły Podstawowej nr 3.