Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

maj 2024

Pani Zamieć- opowieść o dobrej i złej siostrze

8.01.2024

Tak czekaliśmy na święta. Tymczasem już mamy 8 stycznia 2024 r. Czas biegnie nieubłaganie. Tak też szybko zleciały nam lata, kiedy zaczęliśmy organizować zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci ze spektrum autyzmu i niepełnosprawności. Obecnie w spotkaniach uczestniczą wychowankowie z:

Podczas zajęć dzieci nie tylko rozmawiają o książce, ale również rysują, rozwiązują zagadki i co najważniejsze, wspaniale się bawią. Skąd o tym wiemy? Bo widzimy ich radosne uśmiechy, jak widzą “swoją” bibliotekarkę — Anię, która za każdym razem wita ich z otwartym sercem.

Opowieść o dobrej i złej siostrze

Podczas ostatnich grudniowych zajęć dzieci poznały bajkę braci Grimm pt. Pani Zamieć, która opowiada o dobrej i złej siostrze. Jedna z nich była piękna, uczciwa oraz wrażliwa na los innych ludzi. Zaś druga kierowała się w swoim postępowaniu wyłącznie własnym interesem i egoizmem. Jak się pewnie wszyscy domyślacie dobra za swoją pracowitość, otrzymała nagrodę. Zła została ukarana. Historia była wspaniałym początkiem do dyskusji czy warto pomagać innym, być dobrym? Dzieci doszły do wniosku, że dobro dane innym, zawsze do nas powraca i jest nagradzane. Potem przyszedł czas na zabawę w prawdę i fałsz, miłe słowo. Nie zabrakło nam też czasu na wierszyki masażyki i szaloną zabawę w śnieżki. Na zakończenie dzieci oglądały książeczki.

Do zobaczenia!

6 połączonych zdjęć. Dzieci siedzą, leżą na dywanie lub stoją w okręgu. Słuchają, jak bibliotekarka czyta bajkę, masują sobie plecy piłeczkami sensorycznymi oraz podrzucają na folii malarskiej kawali papieru.