Listy z Afryki

Drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim odwiedzili naszą bibliotekę. Tematem spotkania były podróże. Przy akompaniamencie bębnów uczniowie opowiadali, jak spędzili ferie. Dzieci wymieniały, co warto oraz co powinno się zabrać w podróż. Później uczniowie wysłuchali teatrzyku kamishibai pt.: Listy z Afryki, którego bohaterem jest podróżnik Kazimierz Nowak. W latach 1931-1936 przebył on samotnie kontynent afrykański, pokonując około 40 000 km rowerem, pieszo, konno, łódką, na wielbłądzie oraz pociągiem. Jego historia, opowiedziana przez żonę, zaintrygowała wszystkich słuchaczy. W żonę podróżnika wcieliła się pani Wioletta, która w nawiązaniu do przeczytanej bajki, przygotowała wiele zagadek i pytań. Dzieci doskonale poradziły sobie z odpowiedziami.