Na emocje — Kolorowy potwór

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Warczu odwiedziły bibliotekę, aby kolejny raz wziąć udział w naszych cyklicznych rozważaniach o emocjach. Wspólnie zastanawiały się  nad tym czego się boją, co ich złości, a co cieszy. Była też  okazja, by porozmawiać z dziećmi o tym, że czasem, czujemy wiele emocji jednocześnie. Nazywanie emocji po kolei pomaga wszystko sobie uporządkować. Możemy wesprzeć się  książką pt. Kolorowy potwór autorstwa Anny Llenas (Wydawnictwo Mamania). Po zajęciach dzieci relaksowały się, czytając komiksy i przeglądając zbiory biblioteki.

Do szkoły pod górkę

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim uczestniczyli w zajęciach, które poprowadziła Pani Asia, z wypożyczalni dla dzieci. Spotkanie urozmaicił  teatrzyk kamishibai pt. „Szkoła Czi-Tam” Joanny Mueller -sztuka teatralna na papierze. Rozmawialiśmy o dostępności  do edukacji, o tym jak wyglądają szkoły w różnych krajach, jak wygląda droga do szkoły. Mówiliśmy także o odmiennych obowiązkach dzieci. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji. Po rozmowach na poważne tematy znalazła się także chwila na zabawy.