Biblioteka nadal będzie nieczynna

26.03.2021

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID -19 oraz pogarszającą się sytuacją w całym kraju, biblioteka będzie nieczynna do odwołania.

List do Czytelników

Bardzo trudna sytuacja epidemiologiczna w całym kraju a także na Pomorzu, skłoniła nas i Organizatora do dalszego zamknięcia biblioteki. Przy podejmowaniu tej naprawdę niełatwej dla nas wszystkich decyzji kierowaliśmy się zaleceniami Biblioteki Narodowej. W swoich rekomendacjach stwierdza, iż mimo, że ostatnie rozporządzenie rządowe nie nakazuje zamknięcia bibliotek publicznych, to jednak: „przepis ten nie oznacza nakazu otwarcia. Biblioteki w miejscowościach o wysokiej liczbie zakażeń oraz te, które nie mają możliwości udostępniania zbiorów w reżimie sanitarnym powinny pozostać zamknięte”.

Troska nasza o zdrowie Państwa i swoje nie wynika jedynie z doniesień, jakie dostarczają nam media. Wynika również z faktu, iż wśród pracowników pojawiły się osoby, będące nosicielami wirusa COVID-19. Ponadto jedna z pracownic w tym tygodniu straciła członka rodziny w wyniku zachorowania na koronawirusa. Kierując się w/w motywami, została podjęta decyzja o rezygnacji z udostępniania książek czytelnikom. Zapewniamy Państwa, iż nadal kupujemy i opracowujemy nowości książkowe. Ponadto wykonujemy prace wewnętrzne, które polegają m.in. na:

selekcji i ubytkowaniu książek zniszczonych,

wprowadzaniu danych czytelników do systemu komputerowego, celem umożliwienia elektronicznego korzystania z naszych zbiorów.

Bardzo prosimy Państwa o wyrozumiałość, jednocześnie życząc zdrowia.

Dyrekcja oraz pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim

Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Skip to content