Kwiecień miesiącem książki

W tym miesiącu obchodzimy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia) oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia). W wypożyczalni dziecięcej odbywać się będą spotkania na temat najciekawszych publikacji wydawniczych ostatnich lat. Zastanawiać się będziemy między innymi nad tym, co daje czytanie książek.

W związku z tym  zaprosiliśmy do biblioteki dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Dzieci z Ukrainy, które uczą się języka polskiego. Pani Asia z  wypożyczalni dziecięcej omawiała wybrane przez siebie książki. Były ciekawostki, czasem obrzydliwości. Dlaczego kosmonauci w kosmosie noszą pieluchy ? Co robi na kanapce mucha? Wspólnie, według opisu w książce, dzieci dokonały erupcji kolorowego wulkanu.

Drugą grupą były zaś dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej nr 1. Wysłuchały teatrzyku pt. „Książki”. Wszystkie dzieci samodzielnie wykonały i ozdobiły zakładki do książek.