Biesiada Literacka z Tomaszem Piątkiem

W sobotę, 13 kwietnia 2024 r., w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Pruszczu Gdańskim odbyło się spotkanie z Tomaszem Piątkiem,  pisarzem,  publicystą i dziennikarzem śledczym.

Piątek to dziennikarz „Gazety Wyborczej”, współpracujący również z radiem „TOK FM”. W przeszłości pracował dla  „Polityki”, RMF FM, „La Stampa”, Inforadia, Radiostacji. Publikował felietony w miesięczniku „Film” i „Życiu Warszawy”. Zadebiutował w 2002 roku głośną powieścią „Heroina”. Inna powieść – „Pałac Ostrogskich” była nominowana do „Nagrody Literackiej Nike”, a „Wąż w kaplicy” do „Paszportu Polityki”. Dzięki jego analizom, a także godzinom spędzonym w IPN, Bibliotece Narodowej i Archiwum Akt Nowych, oraz dzięki rozmowom ze świadkami historii, na przestrzeni lat powstał cykl wydawniczy.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Tomasza Piątka, który w kilku słowach starał się gościom zaprezentować swoją książkę : „Wielkie łowy Kaczyńskiego 1995-2023  ”, będącą kontynuacją bestsellera „Kaczyński i jego pajęczyna”. Tę i inne pozycje autora mogli zakupić uczestnicy debaty.

W drugiej części spotkania padło kilka pytań ze strony publiczności, na które chętnie odpowiadał autor. Na koniec pisarz podpisywał swoje książki i złożył podpis w księdze pamiątkowej.