Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

Festiwal Książki Dziecięcej — dzień drugi

15.06.2023

Drugi Festiwalu Książki Dziecięcej pod Patronatem honorowym Burmistrza Pruszcz Gdańskiego za nami. Tego dnia dzieci spotkały się z Joanną Jagiełło oraz Roksaną Jędrzejewską-Wróbel.

Pisanie to moja największa pasja, przygoda i miłość życia

Joanna Jagiełło, jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, wierszy oraz piosenek. W swoich powieściach porusza tematy ważne i trudne. Nie boi się pisać o problemach bliskich swoim czytelnikom. Jagiełło opowiadała o swojej drodze pisarskiej, trudnościach i sukcesach w pracy pisarza. Mówiła przeżyciach, które inspirowały ją do napisania kolejnych książek. Pisanie to moja największa pasja, najwspanialsza przygoda, miłość mojego życia — mówiła.  Podczas spotkania w bibliotece autorka opowiedziała dzieciom o tym, dlaczego została pisarką, o swoich pierwszych próbach pisarskich w dzieciństwie. Przybliżyła dzieciom serię książek „Biuro Śledcze Trop Sekret”. Dzieci zabawiły się w małych detektywów, próbując rozwiązać zagadkę opisaną na kartach powieści. Chętnie włączyły się do dyskusji a na zakończenie, zadały wiele pytań.

Szczęście jest zależne od nas samych

Roksana Jędrzejewska-Wróbel zachęcała dzieci do czytania książek, nawet w wakacje, bo to wspaniała podróż i przygoda. Tematem spotkania było szczęście. Dzieci wraz z autorką sporządziły listę składników do przepisu na szczęście. Autorka przeczytała dzieciom „Kwiat paproci” z cyklu „Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane”. Książka była pretekstem rozmowy o tym, że nasze szczęście jest zależne od nas.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel — pisarka, doktor literaturoznawstwa, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych. Współpracuje z miesięcznikiem dla rodziców “Dziecko”  oraz z dwutygodnikami dla dzieci – “Świerszczyk” i “MIŚ” a także Redakcją Dziecięcą Polskiego Radia BIS jako autorka bajek.