Home 9 Aktualności 9 O zderzeniu dwóch kręgów kulturowych

Podczas majowego Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o różnicach kulturowych pomiędzy dwoma kręgami: zachodnim i muzułmańskim. Inspiracją do dyskusji była autobiografia Zarki Nawaz „Śmiejąc się w drodze do meczetu. Przygody muzułmanki w zachodnim społeczeństwie”.

O książce

Zarka, w wieku pięciu lat przeprowadziła się z rodzicami do Liverpoolu. Dziewczynka doświadcza szoku kulturowego. Dotychczas znane jej zasady nie sprawdzają się w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, Zarka w kolejnych latach nie odcina się od muzułmańskiej kultury, a jednocześnie nie przyjmuje bezkrytycznie wszystkiego, co z nią związane. Przyjemna lektura z dużą dawką humoru, pozwalająca zajrzeć w codzienność rodziny muzułmańskiej.