Zapraszamy po nowości książkowe

Zapraszamy do biblioteki po nowości wydawnicze zakupione specjalnie z myślą o naszych czytelnikach. A wśród nich:

• Agata Przybyłek Nic piękniejszego od miłości
  • Agnieszka Zakrzewska Błękitny koliber
  • Danka Braun Kochanek mojej żony
  • Julia Quinn, Shonda Rhimes Królowa Charlotta
  • Monika Brenda Kto by pomyślał
  • Joanna Kruszewska Pomimo wszystko
  • Ilona Gołębiewska Zakochaj się jeszcze raz
  • Joanna Tekieli Jezioro Zapomnienie

Zapraszamy serdecznie

Dyskusje o wartościach

Bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Dzieci zapoznały się zasadami korzystania z naszej placówki. A następnie wysłuchały bajki pt. Słowik Hansa Christiana Andersena, która była wprowadzeniem rozmowy o wartościach, o tym, co jest cenne, o wolności. Pani Asia opowiedziała dzieciom ciekawostki o słowiku, a także zachęciła je do pójścia w weekend do parku lub lasu i poszukania tego pięknie śpiewającego ptaszka. Na koniec wiele dzieci wyraziło chęć zapisania do naszej biblioteki i zadeklarowało, że po szkole wrócą z rodzicami, by założyć swoje własne konto biblioteczne.

Kraina emocji

Wszyscy czasem się smucimy, boimy, odczuwamy złość. Emocje to niełatwa sprawa, dlatego warto sięgnąć po pomoc. Zachęcamy do zapoznania się z serią Kraina emocji, od wydawnictwa JUPI JO!

Kraina emocji

Seria, w której specjaliści: pedagog i psycholog dziecięcy przybliżają zagadnienia dotyczące uczuć i emocji, jest skierowana do maluchów i przedszkolaków. Wielkim atutem są piękne ilustracje, które swoimi kolorami zachęcą dzieci do sięgnięcia po książkę. Maluchy będą mogły dowiedzieć się, czym są poszczególne emocje i jak można sobie z nimi radzić. Zwierzątka z przedszkola „Nad Jeziorkiem” opowiedzą o tym jak się złoszczą, smucą, a czasem zazdroszczą i jak sobie z tymi trudnymi uczuciami radzą. Zachęcamy do zapoznania się z tą niezwykle wartościową serią, która może być przyczyną rozmowy o ważnych zagadnieniach, które dotyczą nie tylko maluchów. Zapraszamy do biblioteki.