Laureaci konkursu fotograficznego

13 czerwca 2023 r. podczas Festiwalu Książki Dziecięcej odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Z książką w plenerze – czytam i zdrowo spędzam czas wolny”. Gratulujemy!

I miejsce: Weronika Jelska-Felaczak

II miejsce: Aleksandra Myszkowska

III miejsce: Nina Trembacz

Wyróżnienie: Hanna Puszkarz

Wyróżnienie: Aleksandra Kwaśnik

Wyróżnienie: Marta Małczak

Fotogaleria nagrodzonych prac

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac.

Kolaż 4 zdjęć przedstawiających cień dziewczyny trzymającej w reckach książkę. Na dole napis: books.
Godziny pracy biblioteki w czasie wakacji

• W czasie wakacji, od 3 lipca do 31 sierpnia, biblioteka czynna będzie w następujących godzinach:
  • Poniedziałek 9:00 – 17:00, przerwa 12.30 – 13.00
  • Wtorek 9:00 – 17:00, przerwa 12.30 – 13.00
  • Środa 8.00 – 15.30, przerwa 12.30 – 13.00
  • Czwartek 9.00 – 17.00, przerwa 12.30 – 13.00
  • Piątek 9.00 – 17.00, przerwa 12.30 – 13.00

Tuptusie z wizytą w bibliotece

Bibliotekę odwiedziły dwie grupy dzieci z Przedszkola Tuptusie w Pruszczu Gdańskim. Maluchy rozmawiały o pracy bibliotekarki oraz o zasadach korzystania z biblioteki. Pani Asia wyjaśniła również, co należy dbać o książki oraz co należy zrobić, gdy książka się zgubi, bądź zniszczy.

Jak wyrażamy swoją złość

Pierwsza grupa wysłuchała teatrzyku kamishibai pt. Szukając Marudka Kumiko Yamamoto. Historia o Leosiu i jego psie, stała się pretekstem do rozmowy o smutku, posłuszeństwie, mowie ciała w emocjach, wyrażaniu złości i bezpieczeństwie. Była to ważna i pouczająca dyskusja, w którą dzieci bardzo się zaangażowały. Po tej wymagającej rozmowie przyszedł czas na zabawę i oglądanie książeczek.

Utrwalamy liczenie z Myszką Pipi

Druga grupa poznała bajkę Joanny Urbańskiej pt. Przygody Myszka Pipi. Pani Asia zaangażowała ona dzieci do rozmowy o kolorach, liczbach i dniach tygodnia. Później dzieci wykonały pracę plastyczną, która były papierowe myszki. Była to świetna zabawa.

Dziękujemy za odwiedziny.