Bądź EKO ze swoją biblioteką!

Drodzy czytelnicy! Nasza placówka przystąpiła do programu „Moje Miasto bez elektrośmieci”. Zachęcamy do przynoszenia do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim znajdującej się przy ul. Wojska Polskiego 34 elektrośmieci. Czeka na Was specjalny pojemnik na małe elektrośmieci.

Punkty przeliczane na pomoce dydaktyczne

Zebrany zużyty sprzęt będzie odbierany przez firmę ElektroEko i przekazywany do przetworzenia. Waga zebranych elektrośmieci przeliczana jest na punkty, które będą wymieniane na pomoce dydaktyczne dla naszej biblioteki. SEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne i drobne urządzenia AGD, a także zużyte świetlówki i LED-y. Kochani pokażmy, że nasza planeta jest dla nas ważna.