Noc Detektywów

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat na Noc Detektywów. Będzie to czas wypełniony zagadkami, tajemnicami, wskazówkami, poszukiwaniami skarbu. Nie zabraknie także opowieści o detektywach, podróżach z trzech kontynentów, które odbył pisarz, dziennikarz Krzysztof Petek. Ale zanim uczestnicy wcielą się w role detektywów, trzeba będzie przejść szybki kurs samoobrony oraz zjeść  pizzę.

UWAGA: Każdy uczestników musi mieć latarkę.

Kiedy, gdzie, o której godzinie

Noc Detektywów odbędzie się 10 maja 2024 r. w godz. 18:00-23:00. Miejsce startowe: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim ul. Wojska Polskiego 34.

Regulamin oraz zapisy

Zapisów dokonujemy tylko i wyłącznie przez formularz Google, który jest dostępny tu: Zapisy na Noc Detektywów. Przed wypełnieniem formularza koniecznie zapoznaj się z Regulaminem, który jest dostępny tu: Regulamin Nocy Detektywów.

Liczba miejsc ograniczona.

Opiekun imprezy:

Dodatkowych informacji udziela: Joanna Łabasiewicz, pracownik Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim pod numerem telefonu: (58) 682 34 79 lub drogą mailową: joanna.labasiewicz@biblioteka-pruszcz.pl

Miesiąc książki

Pod znakiem książki upłynął miesiąc kwiecień. Zajęcia z małymi czytelnikami z klas O ze Szkoły Podstawowej nr 2 poprowadziła Pani Asia z wypożyczalni dla dzieci. Oglądano ciekawe książki dostępne w bibliotece. Faworytem dzieci jest książka z dziurą, do której chętnie wkładają głowy. Korzystając ze skrzynki kamishibai bibliotekarka przybliżyła uczestnikom spotkania opowiadanie “Książki”. Rozmawiała z dziećmi o pobudzaniu wyobraźni i o tym, że każdy na ilustracji widzi coś innego. Dlatego śmiało można powiedzieć , że książki są magiczne.